Celkom: 0,00 
Celkom: 0,00 

Vo svete kde sú ceny stále viac tlačené hore a kvalita spracovania pomaly ale iste upadá sa našťastie našiel niekto kto sa na to už nemohol pozerať a uvedol veci späť do starých správnych koľají. Dowina gitary patria medzi jedny z najlepších gitár ak nie najlepšie vo svojej cenovej kategórii. Sú perfektným príkladom keď sú gitary vyrábané poctivo s pozornosťou a láskou.

Kde to začalo?

V roku 1979, v obci Devín bola založená husliarska dielňa, z ktorej neskôr vzišla aj výroba gitár, v ktorej majstri použili aj svoje znalosti so stavbou huslí a výsledkom sú špičkové nástroje. V roku 2010 sa firma presunula do Devínskej Novej Vsi, kde úspešne vyrába nástroje na svetovej úrovni. Názov Dowina, v preklade dievča, pochádza zo staroslovanského jazyka a rovnaké meno nesie aj starobilý hrad, dnes nazývaný Devín.

Prečo sa rozhodnúť práve pre Dowinu?

Aj keď toto meno možno bude niektorým muzikantom v našich končinách neznáme, tieto kvalitné nástroje si už stihli urobiť meno i v zahraničí kam sa taktiež vyvážajú. Odberateľmi sú umelci a obchody z Francúzska, Nemecka, Anglicka, Poľska, ale i Ruska a Ameriky a pripravovené je i Japonsko. Nástroje si vydobyli meno vďaka adekvátnej cene ale hlavne kvalite, ktorú nástroje Dowina predstavujú. Kameňom úrazu mnohých nástrojov a vôbec muzikantského sortimentu býva práve neustály boj veľkých značiek o zákazníkov. Človek platí za značku avšak, tu gitara má lacné ladiace mechaniky, tu sú zase struny vysoko, či nevhodne použité materiály. A ak nemá pár tisíc na účte, musí sa uspokojiť s čiastočným produktom čínskej výroby. Dowina práve týmto cenovo i kvalitatívne drtí nástroje iných, väčších značiek. Človek platí za výberový materiál, poctivú prácu a majstrovské know-how. Odvážime sa i povedať, že je pravdepodobne nemožné nájsť nástroj podobnej cenovej kategórie ktorý by mohol Dowine konkurovať.

Peniaze nerastú na stromoch

Napriek tomu že, Dowina ponúka široký arzenál špičkových a i drahých gitár, nezabudlo sa ani na bežných domácich hráčov, ktorí ale stále vedia oceniť kvalitu a dobrý zvuk. S touto myšlienkou vznikla podznačka Marris ponúkajúca cenovo dostupnejšie, ale stále bezkonkurenčné nástroje pre „obyčajných smrteľníkov“. Skutočne sa nejedná o nejaké nedorobené kusy z továrne, ale o kvalitné nástroje so zvukom, ktorý hovorí sám za seba. Dôkazom toho je aj toto celo-mahogónové dievča ktoré sme mali možnosť vyskúšať.

Pozrieť Dowina Marris DCM na E-Shope

Pridaj komentár

X